Design:
Tworzenie stron WWW

Kuo skiriasi antiperspirantas ir dezodorantas?

Kuo skiriasi antiperspirantas ir dezodorantas?

Dažnas iš mūsų maišo dvi įprastas kūno priežiūros priemones dezodorantą ir antiperspirantą. O kai produktas neatitinka mūsų lūkesčių, mes juo nusiviliame. Tai kuo gi jie skiriasi?

Dezodoranas yra priemonė, naikinanti kvapą. Kvapą sukelia bakterijos, o dezodoranto funkcija yra odos paviršiuje sukurti tokias sąlygas, kad šios bakterijos negalėtų daugintis ir skleisti kvapo. Rezultatas? Naudodami dezodorantą mes suprakaituojame, tačiau nuo mūsų nesklinda blogas kvapas.

Antiperspirantas yra priemonė, sulaikanti prakaitą. Prakaitas neišsiskiria, nes antiperspirantas sulaiko prakaitą odoje ir kvapą sukeliančios bakterijos nesidaugina, nes neturi maisto – mūsų prakaito. Rezultatas? Naudodami antiperspirantą mes net nesuprakaituojame, nes jis užrakintas mūsų viduje.

Pagal sudėtį, dezodoranai įprastai būna natūralesnės sudėties, nes jie veikia odos paviršiuje ir jų tikslas nėra įsikverbti į odą. Antiperspirantai prakaitą užrakina odoje, vadinasi jie turi skverbti į odą ir ten sulaikyti nešvarumus, pasišalinančius su prakaitu. Tam dažniausiai naudojamos prieštaringai vertinamos aliuminio druskos. Ar tikrai mums būtina kasdien naudoti antiperspirantą, sulaikantį prakaitą, ar užtenka tik paprasto dezodoranto? Kiekvienas iš mūsų žinome atsakymą.